İHRACATTA AHŞAP PRES PALET

Tüm Dünya’ya ihracat mı yapıyorsunuz? ISPM15 ? İNKA PALETLERLE HİÇBİR SORUN YAŞAMAZSINIZ

İnka İhracat Paletleri

  • Isıl işlem,fümigasyon gerektirmez IPPC- ISPM 15 starndartlarına uygunluk
  • İç içe geçebildiğinden daha az stok yeri tutar %66 a kadar yerden tasarruf
  • Bitki Sağlık Belgesi ´nden muaf
  • Sağlam, Hafif , Havayolu taşımacılığına uygun
  • Konteynırlara uygun ebatlar CP3, CP5

İNKA PALETLERLE ZAMAN , PARA VE GEREKSİZ SIKINTILARDAN TASARRUF EDEBİLİRSİNİZ !
 

Adı geçen Yönetmeliklere ait Linklere buradan ulaşabilirsiniz: ( Lütfen sorunlu Linkleri bize bildiriniz )

Bilgi için " Ahşap Ambalaj Yönetmeliği "import regulations for wood packing material" [PDF] (50 kb)
www.aphis.usda.gov - ABD ( Amerika Birleşik Devletleri) –USDA  Güncellemesi Ağustos 2016 
www.agriculture.gov.au/import/goods/timber-packaging(


Amerika, Kanada, Meksika, Şile ve diğer ülkeler için ücretsiz Üretici ve ihracat sertifikanızı burdan indirebilirsiniz  Download.

Avrupa Birliği - HAVA GÜVENLİK YASASI 2013

25 Mart 2013 tarihinden itibaren yeni Havayolu Taşımacılığı Emniyet Talimatları ve Avrupa- Ahşap Ticareti Yönetmeliği yürürlüğe girmiştir. Bu mevzuata göre hava sahasında güvenlik artacak.

Dikkat edilmesi gereken konular mevcut; Eğer

  • Palet yüzeyi tamamen yüklenmiş ve çemberlenmiş ise yada
  • Palet ayaklarına kadar folyo ile tamamen sarılmış ise  

İnka Paletlerle havayolunda hiçbir sıkıntı yaşamadan güvenle gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.  

Ayrıca Göndericiler muhakkak Federal Havacılık Dairesine kayıt yaptırmak zorundalar.

Çünkü kim 25 Marttan sonra ,,Bilinen Gönderici “ olarak Havacılık Dairesine kayıtlı değilse hangi ambalaj malzemesini seçmiş olursa olsun uzun denetimlerden geçmesi gerektiğini de hesaplaması gerekecek. İhracat hakkında daha fazla bilgi almak için Websayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bütün Dünya da ihracat ve ithalatta, emtianın gönderiminde, yükleme işlemlerinde ahşap paletlerden yararlanılır. Özellikle Havaalanlarında ve Limanlarda hızlıca hareket edebildikleri için oldukça zaman tasarrufu sağlarlar. Bir palet kesinlikle ağacın kabuğundan, budak ve dal çıkıntılarının olduğu bölümden yapılmaz aksine en güzel yan yüzeyinden yapılır. Buraları da böcek ve lavraların en yoğun bulundukları bölümlerdir. Ağacın kesimi veya paletin yapımı sırasında bu organizmalar kesinlikle ölmez veya ordan uzaklaştırılmazlar. Bu nedenle birçok zararlı Organizma dünyanın heryerine seyahat edebilmektedir. Bu Organizmalar varış ülkelerindeki doğal hayata tekrar kavuştuklarında farklı bir tabiat olması, kendilerinin düşmanı da bulunmaması nedeniyle,oldukça hızlı çoğalabilmektedirler. Örneğin Sirex Böceği bu yolla Avustralya’da gelmiştir. Benzer Problemler Avrupa Kabuklu Böceğinin Amerika’da ve Asya böceklerinin de Avrupa ve Amerika’da başına gelmiştir. Bu yüzden birçok ülke kendi Ormanlarını korumak adına Ahşap Paletler için Isıl İşlem veya Fimügasyon gibi Yönetmelikler çıkartmıştır.

Ahşap ambalaj malzemesinin ısıl işlemden geçirilmiş sayılması için ahşabın öz ısısının en az 30 dakika boyunca minimum 56°C bekletilmesi gerekmektedir. Bu ısı değeri ahşap malzemelerde görülen ve larvası ısıya karşı en dayanıklı böcek olan sirex böceği larvasının öldürülebileceği değerdir. Ahşabın çekirdek ısısının 56°C' de en az 30 dakika bekletilmesi o ahşabın zararlı mantar ve böceklerden temizlendiğini göstermektedir. ISPM 15 standartlarına göre de ulaşılması gereken sonuç budur. Böylece zararlı böcek ve mantarlar ahşap ambalaj maddeleri ile bir ülkeden diğer ülkelere yayılamayacak ve ormanlarda meydana gelebilecek zararlar da azaltılmış olacaktır.

BİZİM İNKA PALETLERİMİZİN , İHRACATTA BÖYLE BİR İŞLEME İHTİYACI YOKTUR.

‘’ ISPM 15 Standardının Düzenlemeye tabi ahşap ambalaj malzemeleri kısmında ; Kontrplak, yonga levha ,yönlü örgü levha ya da ahşap kaplama gibi tutkal ,ısı ,basınç ya da bunlardan meydana gelen herhangi bir terkip kullanılarak imal edilmiş olan ve tamamı ile ahşap esaslı ürünlerden meydana gelen ahşap ambalajın,ham ahşap (İşlenmemiş ahşap) ile ilintili riski ortadan kaldıracak biçimde yeterince işlenmiş olduğu kabul edilmektedir.İşlenmiş ahşabın .kullanımı esnasında ham ağaçtan yapılmış malzemelerdeki zararlıların istilasına uğraması ihtimali bulunmaz ve bundan dolayı da söz konusu zararlılara yönelik olarak herhangi bir düzenleme zorunluluğu olmamalıdır.”

İnka Palet , kurutulmuş ahşap parçalarının uygun sıcaklıkta yapıştırıcı ve basınçla buluşmasından meydana gelir.İşlenmiş Ahşap oldukları için, ihracatta en uygun palet olma durumundadır ve „processed wood“ olarak adlandırılıp ISPM 15 / NIMF 15 standartlarına uygun olarak ısıl işlem görmesine gerek kalmadan, ihracatta bütün ülkelerde sorunsuzca seyahat edebilmektedirler.